Construction Machinery

Construction Machinery

Construction Machinery Türleri

İnşaat, yol ve hafriyat mühendisliği, tarım, fabrikalar, altyapı mühendisliği ve hayatın daha birçok alanında tüm işlemleri insan kaynakları ile gerçekleştirmek imkansızdır. Ağır kaldırma, yükleme, elleçleme, hafriyat ve benzeri işlemler için construction machinery kullanılmaktadır. Yüzlerce kişi bu görevleri iş makineleri sayesinde birkaç hafta içinde tamamlayabilmektedir. Çalışan makinelerin temel mekanizması, herhangi bir kuvveti girdi olarak alıp daha büyük bir kuvvete katlamalarıdır. Farklı işlevleri gerçekleştirmek için kurulan birden fazla cihazla birlikte kullanılırlar. Satın alma, kiralama gibi hizmetlerden yararlanmak için https://www.hidrosil.com.tr/ sitemize girerek hem zamandan hem de maliyetten tasarruf edebilir, operatörü ile birlikte aradığınız hizmeti alabilirsiniz. Basit makinelerden günümüze, buhar motorları ve hidrolik sistemlerin gelişmesiyle birlikte bu iş makineleri, hayatın birçok alanında kullananlar için kolaylık sunmakta ve aynı zamanda da tasarruf sağlamaktadır.

Construction Machinery Türlerinde Hangi Araçlar Bulunur?

Construction machinery; inşaat, endüstri ve tarım için özel olarak geliştirilmiş motorlu araçlardır. Bununla birlikte, sınıflandırmasında iş makinelerinin denetim için üç kategoriye ayrılabileceği söylenebilir, bunlardan biri iş makineleri olarak adlandırılır. Genel olarak temel kullanım alanlarına göre sınıflandırmaları yapılır:

  • İş Makinaları
  • Yol ve Asfalt Makinaları
  • Endüstriyel İş Makinaları

İş makineleri arasında ekskavatör (kazıcı), yükleyici (loder), bekoloder, greyder ve dozer bulunmaktadır. Ekskavatör genel olarak yol çalışmaları, inşaatlar, ormancılık, yıkım, taraklama ve kar küreme işlemlerinde kullanılmaktadır. Yükleyiciler ise çeşitli malzemelerin bulunduğu yerden başka bir yere taşınmasını sağlamaktadır. Bekoloder ise hibrit araç olup kazma ve yükleme yapmaya yaramaktadır. Dozer, inşaat ve de yol çalışmalarında genel olarak kullanılan bir araç olup kum, toprak, çakıl gibi malzemeleri itmeye yaramaktadır. Greyder de toprak düzleştirmeye yarayan bir makine işlevine sahiptir.