Engelli Bireylerin Hayatını Kolaylaştıran Tekerlekli Sandalyeler

Engelli Bireylerin Hayatını Kolaylaştıran Tekerlekli Sandalyeler

Özellikle engelliler için yaşam süreci zaten oldukça zordur. Bu süreci onlar için birçok açıdan kolay hale getirmek gerekir. Yatağa bağlı kalmadan, dışarıda gezmek, evin içinde dolaşma, banyo yapmak ve tuvalete girmek için tekerlekli sandalyeye ihtiyaç vardır. Ancak her tekerlekli sandalye her engelli ve her hasta için uygun değildir. Konfor kadar güvenlik sorunları ve satış fiyatları da önemlidir. Onlarca farklı marka bu alanda üretim yapmaktadır. Farklı model ve ekonomik model seçenekleri ile müşterilerinin bu konudaki taleplerine cevap vermektedir. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Hasta Ve Engelliler İçin Sandalye Çeşitleri

Sandalyeler kısa süreli hastane ve ev arası mesafeler ve iç mekânlar için uygundur. Son derece hafif ve esnek bir yapıya sahip olduğu için dar alanlardan kolaylıkla geçer. Hem engelliler hem de geçici hastalıklar için tasarlanan farklı model seçenekleri mevcuttur. Standart modellerde genişlik ve ayak yüksekliği, yaş gruplarına göre tasarlanmaktadır. Manuel kullanım özellikli ve akülü modelleri farklı ihtiyaç ve taleplere göre farklılık göstermektedir. Kolçakları çıkarılabilir özellikli sandalyeler hastaların transferini kolaylaştır. Bu modeller hem refakatçı hem de kullanıcı için avantajlıdır. Ayrıca standart bir sandalyede çoğu özellikleri aynı anda elde edebilirsiniz. Pediatrik modeller, çocuk pusetleri, yaşlı ve genç hasta modelleri için ilgili sitelerden araştırma yapıp ulaşabilirsiniz.

Kişiye Özel Tasarım Tekerlekli Sandalye Üretimi


Kişiye özel tasarımlar farklı boy, kilo ve ihtiyaçlarda olan engelli ve hastalar için üretilmektedir. Bazı durumlarda standart ölçüler uygun olmayabiliyor. Özellikle ömür boyu tekerlekli sandalye kullanmak zorunda olan engelliler için kişiye özel üretimler tercih edilmektedir. Sandalyelerin koltuk kaplaması da kişiye özel renk ve kalitede yapılabilir. Özellikle medikal malzemeler uzun süreli ve rahat kullanım avantajı sağlar.