Low Code

Low Code

Low code tekniği ile hazırlanan alternatif platformlar size şu imkanları sunar;

Low code terimi yazılımlarda kullanılan az miktarda kod ile yazılmış programlar anlamına gelmektedir. Yazılımların alt temeli kodlardır. Bu kodlar sayesinde komutlar belirlenir. Yazılım yapabilmek için standart kullanılan bir takım kod dilleri yazılım dilleri mevcuttur. Bu yazılım dillerini oluşturabilmek için fazlaca teknik bilgiye ve uzunca Bir zamana ihtiyaç vardır. Ayrıca maliyeti de yüksektir. Low code diye bahsedilen programların oldukça az miktarda kod ile oluşturulduğu anlaşılmaktadır. Low code klasik yazılımlara bir alternatif olarak oluşturulmuş ve gittikçe de bu platformlara talep artmaktadır.

Low code ile Hazırlanan Platformlar dan Nasıl Faydalanabiliriz

  • Hızlı uyarlama; uyarlamak istediğiniz süreçlerin oldukça kısa sürelerde yapılabilmesini vaat eder. Kolay Entegrasyon ; her uygulama ile konuşabilen entegrasyon katmanı, mevcut sistemlerle kod yazmadan veri alış verişini sağlar.
  • Kullanım kolaylığı; kod yazmadan tasarlanan responsive formlar, telefon , tablet ve bilgisayarlar üzerinden veri toplar ve ERP sistemine aktarır.
  • Çeviklik, süreçlerin sürekli izlenmesi ve ölçülmesi sayesinde, sorunlar çabuk fark edilir, çabuk iyileştirilir,
  • Sürekli Gelişim; yazılımcı olmayan iş analistlerinin uygulama geliştirebilmesi, bilgi işlem ekiplerinin yükünü azaltır. İş ihtiyaçlarını karşılayan uygulamaların geliştirilmesini ve değişimlere göre kolayca iyileştirilmesini sağlar,
  • Tek Platform; süreçlerin tek platform tarafından yönetilmesi, kullanımı kolaylaştırır. Uygulama geliştirme maliyetlerini düşürür.

Low Code Platformlarına Nasıl Ulaşırız?

Low code ile oluşturulan alternatif platformları sadece yazılımcılar değil bilgi teknolojileri alanında uzman kişiler tarafından veya firmalar tarafından klasik yazılım programlarına nazaran daha kısa sürede oluşturulabilmektedir. Firmanızın güncellemeye ihtiyacı olan yazılımları söz konusu ise low Code ile geliştirilmiş platformları olan firmalardan destek alabilirsiniz. https://www.paperwork.com.tr/low-code adresini ziyaret ederek detaylı bilgi sahibi olabilirisiniz.