Fiber Optik Kablo

Fiber Optik Kablo

Fiber Optik

Son yıllarda sıkça duymaya başladığımız fiber kablo, veriyi ışık hızında iletmeye yarayan, son teknoloji ile üretilen bir kablo türüdür. Fiber optik kablo, datayı çok hassas bir cam aracılığı ile iletir. Kablo içinde yer alan fiberoptik ipler dijital bilgiyi en kısa sürede ve en hızlı şekilde iletmeye yarar ve bu şekilde tasarlanmıştır. İnsan saçı kadar ince bir yapısa sahip olan fiberoptik ipler veriyi hassas bir cam aracılığı ile iletir. İletim, yayım ve alım hızı saniyede 300 bin km yani ışık hızı olan fiber kablo özellikle hızlı internetin bir ihtiyaç olduğu günümüzde veriye kısa sürede erişim sağlaması bakımından önemlidir. Farklı türleri mevcut olan fiber kablolar hakkında detaylı bilgiye sayfayı ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Fiber Kablo Yapısı

Fiber kablolar merkez (ışığın hareket ettiği cam tabaka), cam örtü (merkezi saran ve merkezden yansıyan ışığı tekrar merkeze gönderen) ve dış katman olmak üzere üç bölümden oluşur.

Fiber İnternet ile Işık Hızında Erişim

Fiber internet, erişimde fiberoptik kablo kullanılan erişim demektir. Günümüzde pek çok alanda hızlı ve güvenli olması nedeniyle fiber optik kablo erişimi tercih ediliyor. Hız ve güvenliğin önemli olduğu telekomünikasyon sektöründe de fiber kablolardan yararlanılıyor. Datayı ışık hızı ile karşı tarafa ileten bu kablolar özel olarak son teknoloji kullanılarak üretilen kablolardır. Fiber kablo fiyatları kablonun türüne göre farklılık gösterebilir. Kablo türleri ve fiyat listesi hakkında merak ettiklerinizi öğrenmek için fiber kablo alanında bir marka haline gelen tr.prysmiangroup.com ile iletişime geçebilirsiniz.