Kereviz Diyeti Nasıl Uygulanır?

Kereviz Diyeti Nasıl Uygulanır?

Kereviz içerisinde kalorisi yok denecek kadar az olan oldukça faydalı bir sebzedir ve üstelik kereviz diyeti ile haftada yaklaşık olarak 7 kilo verebilmek mümkündür. Birçok ülkede kerevizin gençlik veren muhteşem bir formül olduğu yapılan bilimsel araştırmalarda da tespit edilmiştir. Bir sap kereviz de sadece 18 kalori bulunmaktadır. Kilo verebilmek için kalori oranı düşük sebzeler tüketerek besin oranı yüksek gıdalar tercih edilmelidir. Bu nedenle kereviz diyet yapmak için oldukça uygun bir sebzedir. Kilo vermek isteyen bir kişi almış olduğu kaloriden daha fazlasını harcanmalıdır. Kereviz diyetinin Detoks etkisi içinde uygulayabilirsiniz. Böylelikle toksinlerden arınmış olursunuz. Kereviz içinde birçok yararlı bileşenler bulunmaktadır. Bunların en başında da çinko, potasyum, fosfor, demir, kalsiyum, B, E ve A vitaminleri ve esansiyel yağlar açısından oldukça faydalı olan bir bitkidir. Bu nedenle kereviz diyeti ile hem acıkmadan uzun süre tok kalarak daha sağlıklı kilo vermiş olursunuz.

Kereviz Diyeti Nasıl Uygulanır ?

Kısa süre içerisinde kilo vermek isteyenler mutlaka kereviz kürünü uygulaması gerekir.

Kereviz Diyeti

Kereviz kürü ile kısa sürede ideal kiloya ulaşabilirsiniz. 101 gramlık bir kerevizin içerisinde sadece 16 kalori bulunurken 64 gramlık bir kerevizin içinde ise sadece 10 kalori bulunmaktadır. Bu da sizi fazla kalori almadan uzun süre tok kalmanızı sağlayacaktır. Kereviz kürü ile 72 saat boyunca gün içerisinde sadece 3 defa kereviz kürü uygulayarak ve bol su tüketerek bir hafta içerisinde ideal kilonuza kavuşabilirsiniz.

Kereviz Kürü

Malzemeler: 5 adet kereviz (sapları da içinde olacak), 3 adet limon, bir kase dilimlenmiş maydanoz, 6 su bardağı su

Yapılışı: Su haricinde diğer bütün malzemeleri bir blenderdan geçirin. İyice parçalanmasını sağlayarak sıvı hale getirin. Daha sonra içerisine yavaş yavaş su ekleyerek karıştırın. Karışımı bir süzgeç yardımı ile süzerek suyunu bir kenara bırakın. Her gün yemeklerden bir saat önce 2 su bardağı kereviz kürünü tüketin. Daha sonra bu küre 72 saat ara verdikten sonra tekrar başlayabilirsiniz. Bu kür detoks etkisi oluşturduğu için iç organları da temizleyecektir. Bu nedenle uzun süre kullanılması tavsiye edilmez.