Military Run Flat Tires Sistemi

Military Run Flat Tires Sistemi

Savunma sanayi başta olmak üzere birçok sektörde kullanılan run flat lastikler, lastiğin zarar görmesi durumunda da aracın sorunsuz bir şekilde ilerlemesine olanak tanır. Aracın hareket kabiliyetini etkileyemeyen sistemler, lastiğin yanak bölümüne yerleştirilir. Kauçuk bir malzeme olan run flatler lastik ile jant arasında konumlandırılır. Ürünlerin takılıp sökülmesi için özel araçlar kullanılır. Hafif polimer malzemeden üretilen sistemler balistik testlerden geçerek kurum ve kuruluşlar için arz edilir.

Lastik Parçalanmasını Önleyen Benzersiz Yapı

Lastik parçalanmasını engelleyen benzersiz bileşenler ile donatılan military run flat tires sistemleri, zırhlı askeri savaş araçlarında önemli bir yardımcıdır. Yedek lastik ihtiyacını ortadan kaldıran sistemlerde görevlilerin araçtan inerek lastik değiştirme gereksinimi tamamıyla ortadan kalkar. Son teknoloji ile şekillenen modeller bal peteği kıvamında, yumuşaktır. Fren ısısının neden olduğu aşınmaları mükemmel bir şekilde önleyen sistemler aleve karşı da dayanıklı malzemeden üretilir. Lastik çeperlerini korumak için geliştirilen sistemlerin söküm ve takım işlemleri için internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmaların ürettikleri makineler tercih edilir. Gece görüş sistemince kolay bir şekilde görülebilen sistemler korumasız kızılötesi ile belirlenebilir.

Lastik Basıncı Kontrol Altında

Lastik basıncının etkin bir şekilde kontrol altına alınmasına olanak sağlayan sistemler, lastiklerin farklı koşullara son derece uyumlu şekilde çalışmasına olanak sağlar. Lastiğin patlaması durumunda uygun basınç ortamında muhafaza edilmesini sağlayan sistemler, bu özellikleri ile aracın 80-100 km daha ilerlemesine olanak tanır. Sadece askeri araçlar için değil, aynı zamanda otobüsler, kamyonlar, römorklar, acil durum araçları, yardım ajansı araçları, yüksek değerli kargo taşıyıcıları ve VIP arabalar için de kullanılabilen sistemler kullanıcıların araç hakimiyetini etkin bir şekilde sağlamalarına olanak tanır. Görevlilerin araçtan inmeden en yakın bakım ve onarım merkezine araçları sürmelerini sağlayan sistemler son derece avantajlıdır.