Bitcoin Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bitcoin Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bitcoin kripto parası 2008 yılında piyasaya çıkarılmış olmakla birlikte sadece 21 milyon adet piyasaya sürülmüştür, piyasaya sürülmüş bu miktarın üzerinde üretimine izin vermemek adına bir politika işlenerek engel konulmuştur. Bitcoini piyasaya çıkaran yazılımcılar tarafından bitcoin üretimi de engellenmiştir. Bitcoin güvenlik duvarı çok güçlü yazılımlar ile korunmaktadır. Bu güvenlik duvarını ancak bu yazılımı yapanlar kırabilir. Bitcoin son durum hakkında bilgi vermek gerekirse ülkemiz ekonomisi göz önünde bulundurulduğunda günden güne değer kazanarak 125.000 ₺ bandından yükselişine devam etmektedir. Ekonomistlerin yaptığı değerlendirmelere göre bir süre az bir miktar daha yükselmesi beklenen bitcoin, uzun bir süre durağan olarak ilerleyeceği düşünülmektedir. Gün içerisinde pek çok dalgalanma yaşayan bitcoin bu dönemlerde bir yatırım aracı olarak kullanılır mı bu tartışma konusu olsa da çoğu yatırımcı için vazgeçilmez bir yatırım birimi olarak tahtını korumaktadır.

Bitcoin Kuru

Son günlerde bitcoin kuru oldukça hareketli bir süreç yaşamaktadır. Hazine ve Maliye Bakanı’nın istifası ile kur değerlerinde her ne kadar bir miktar düşüş olsa da bu düşüşün uzun süre devam etmeyeceği ve tekrardan yükselişe geçeceği uzman kişiler tarafından bildirilen bir husustur. Bitcoin son durum incelemesi yapacak olursak bizde aynı artışı beklemedeyiz.

Peki Neden Bitcoin?

Bitcoin üreticileri müşterileri arasında alıcı bulundurmaz. Peki nasıl bitcoin alıp satacağız derseniz orada devreye internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalar girer. Finans uzmanlarının yapmış olduğu değerlendirmeler, güncel veriler ve güvenli alışveriş platformu olan bu firmalar ile yaptığınız tüm alım satım işlemler güvence altındadır. Yaptığınız işlemlerde bitcoin alım satımını zorluk yaşamadan halledebilir, geliştirdiğimiz arayüz ile daha kullanışlı bir şekilde işlem yapabilirsiniz.