Fiba Eğitim Sigortası

Fiba Eğitim Sigortası

Fiba Eğitim Sigortası nedir? Eğitimin ne kadar önemli olduğunu bilincinde olan Fiba Emeklilik, ‘Mutlak Eğitim Hayat Sigortası’ ile çocuğunuzun eğitim yaşamını ve dolayısıyla da çocuklarınızın geleceğini teminat altına almaktadır. Böylece başınıza vefat ya da maluliyet gibi bir durum geldiğinde sigorta şirketi çocuğunuzun eğitim masraflarını karşılar ve çocukların eğitimi yarım kalmamış olur. Konu ile ilgili tüm detayları online internet sayfalarında bulabilirsiniz.

Mutlak Eğitim Hayat Sigortası Teminatları Nelerdir?

Mutlak Eğitim Sigortası Teminatları;

1 - Vefat Teminatı: Sigortalının tercihlerine göre yıllık eğitim maliyeti şeklinde belirlenir. Vefat durumunda çocuğun eğitim masrafları bir defada ödenir.

2 - Kaza Sonucu Maluliyet Teminatı: süreç içerisinde sigortalının kaza geçirerek malul kalması durumunda daimi maluliyet tazminatı ödenir. Tazminat bedeli belirtilen maluliyet oranları cetveline göre belirlenir. Yukarıda önerilen paketlerden 18 - 65 yaş aralığında olan ve çocuğu olan herkes faydalanabilir. Sigorta süresi, sigorta başlangıcından itibaren kalan eğitim süresine göre belirlenir. Minimum 2 yıl, maksimum 20 yıl süresince ödenir. Sigorta nakit ödemesi, kalan eğitim süresine göre hesaplanır. Buna göre riskli durumlarda yıllık eğitim masrafı x kalan eğitim yılı hesabıyla miktar hesaplanmış olur.

Fiba ile Geleceğe Umutla Bakın

Fiba Emeklilik sisteminin sizlere, çocuklarınıza ve ailenize sunduğu avantajlı sigorta paketlerini inceleyerek aileniz için en uygun önerileri değerlendirebilirsiniz. Böylelikle içiniz rahat şekilde geleceğe daha umutlu gözlerle bakabilirsiniz.