En İyi Diş Kaplama Hangisidir?

En İyi Diş Kaplama Hangisidir?

Diş tedavilerinde kullanılan farklı kaplama çeşitleri vardır. Hastalarda kullanılacak kaplama, hastaların ihtiyaçları, uygulanacak tedavi, beklentiler ve hatta hastanın bütçesine göre farklılık gösterir. Kaplamaların içeriği ve kullanım gereksinimleri de birbirinden farklıdır. Örneğin zirkonyum porselen kaplama geniş kapsamlı diş tedavilerinde çok amaçlı olarak kullanılabilen kaplama çeşididir. Örneğin lamina kaplama çok kaliteli bir kaplamadır. Ancak genel olarak dişlerin ön yüzeyinde estetik amaçlı kaplama olarak kullanılır. Zirkonyum kaplama diş tedavilerinde dişlerin ön ve arka kısmında uygulanma avantajları ile ön plana çıkmaktadır. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Zirkonyum Porselen Kaplamanın Kullanım Alanları

İnsan için diş sağlıklı yaşamanın ve estetik görünmenin en önemli unsurlarından birisidir. Bu yüzden diş bakımı ve diş tedavisi ihmal edilmemelidir. Dişlerinizdeki sorunların belirlenmesi ve tedavinin beklenti ve ihtiyaçlarınıza uygun yapılması için de bu alanda başarılı ve tecrübeli hekimlere gitmeniz gerekir. Kaliteden taviz vermeden profesyonellikle yapılan tedavilerde hastaların ömür boyu rahatlığı ve diş sağlığı garanti altına alınır. Zirkonyum kaplamalar da çürük dişlerde dolgu olarak, implant tedavilerinde son kaplama uygulaması olarak ve köprü diş yapımında kaplama olarak tercih edilen kaliteli diş malzemesi ve kaplama çeşididir diyebiliriz.

Zirkonyum Kaplama Sağlıklı Mıdır?


Zirkonyum doğadan elde edilen doğal bir maddedir. Son derece dirençli ve dayanıklı olan bu malzeme diş kaplamalarında tercih edilmektedir. Koku yapmaz, kırılması ve çatlaması çok zordur. Alerji yapmaz ve uzun yıllar hiç bir aşınma olmadan kullanılabilir. Tabi ki insanlar ana dişlerini kullanırken gösterdiği özeni kaplama dişlerde de göstermelidir. Kabuklu yiyecekleri kırmak her kaplamaya zarar verir. Bunun dışında normal hayatınızdaki beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmenize gerek yoktur.