Antalya Boşanma Avukatı

Antalya Boşanma Avukatı

Boşanma; kısaca Türk medeni kanuna göre evlenmiş olan iki kişinin evliliğinin hukuki varlığının yetkili aile mahkemesi kararıyla sona erdirilmesidir. Boşanma sebeplerinin ne şekilde olacağı boşanmaya sebebiyet veren durumlar; 4721 sayılı Türk medeni kanununda açıklanmıştır. Antalya boşanma avukatı olarak sizlere kanunların ön gördüğü çerçevelerde tüm haklarınızı savunarak hizmet sunmaktadır. Boşanma sebeplerini 2 ana başlık altında toplayabiliriz.

  • Birinci sebep genel boşanma sebebidir.
  • İkinci sebep ise özel sebeplerdir.

Genel boşanmada şart olarak ileri sürülen olgular belirtilmiyor, evlilik birliğinin temelden sarsıldığı yeterli görülüyorsa genel boşanma söz konusudur. Özel boşanma sebebi ise kanunda belirli olguların olması halinde söz konusu olmaktadır yani; zina, hayata kast… Gibi birçok özel neden olması halinde boşanma söz konusudur. Antalya boşanma avukatı arayışlarınızda Beylerbeyi Hukuk Bürosu uzman avukatları ile boşanma davalarında sizleri en iyi şekilde savunacaktır.

Boşanmadan Doğan Haklar

Aile birliğinin bozulması ile birlikte her iki tarafta az ya da çok maddi ya da manevi olarak zarara uğramaktadır. Beylerbeyi Hukuk Bürosu zarara uğrayan tarafların zararını kanunlar çerçevesinde en iyi şekilde savunur. Boşanmada mal paylaşım kuralları 2002 yılında TBMM tarafından kabul edilen 4721 sayılı yeni Türk medeni kanun kapsamında belirtilen maddelere göre düzenlenmiştir. Eski kanuna göre mal ayrılığı yöntemi bulunurken, yeni kanunda, edinilmiş mallara katılma rejimi uygulanmaktadır. Evlenen çiftlerin evliliklerinin sona ermesi durumunda maddi açıdan zarara uğramak istemiyorlarsa evlilikten önce aralarında mal rejimi sözleşmesi yapmaları gerekmektedir. Evliliğin sona ermesi bizleri derinden yaralasa da mesleğimizde duygusallığa yer olmadığının bilinci ile hareket ederek avukatlık mesleğimizi icra etmek durumundayız. Antalya boşanma avukatı Uğur KIR ve ekibi siz boşanma kararı vermiş olan çiftlerin boşanma ile ilgili kanuni yasal bütün haklarınızın sonuna kadar savunucusu olacak sizlerin kanunlardan doğan bütün haklarınızı alma bilgi tecrübeye sahiptir.