Yaşlanma Karşıtı Bakım

Yaşlanma Karşıtı Bakım

Cazibe, ihtişam, güzellik, sevginin ifade sembolü; elmaslar her zaman kadınların en iyi arkadaşı olmuş ve bu sonuçta, mücevher bir kadının dış güzelliğini güzelce vurgulamak için eşsiz bir yeteneğe sahip olmuştur. Ancak yıllar içinde yavaş yavaş saklanan başka bir güzelliği ortaya çıkarma yeteneğine sahip oldukları da anlaşılmıştır.

Kömür Hazineye Dönüştüğünde

Doğal elmaslar, dünyanın derinliklerinde oluşturulan ve yavaş yavaş yüzeyine yükselen saf karbon formlarıdır. Sıcaklık değiştikçe ve üst katmanlardaki basınç arttıkça, karbon atomları daha büyük bir derinliğe hareket eder. Orada erir ve sıcaklık azaldıkça, karbonun moleküler bileşimi, dünyanın en sert ve en dayanıklı minerallerinden biri olan doğal elmas kristallerini oluşturmak için değişir. Tabii ki, tüm bu süreç çok yıllar alıyor, doğal elmasların bu kadar nadir ve değerli olarak görülmesinin nedenlerinden biri de budur.

Yaşlanma Karşıtı Bakımda Elmaslar

Elmasların cildin görünümüne ve işlevine katkısı da, son yıllarda yapılan deneysel sonuçlardan ortaya çıkmıştır. Ancak elmasın cildin temizliği ve refahı üzerindeki yararlı etkisini anlamak için önce zaman içinde cildin görüntüsüne olan katkısına bakmamız gerekir. Zamanla, cildin metabolik fonksiyonlarının azalmaya başladığı anda kollajen, elastin üretimi ve hücre yenilenmesi azalır genç bir cilde göre daha yavaş gerçekleşir. Bu durum cildin dış katmanlarında ölü hücrelerin kalmasıyla sonuçlanır ve donuk, pürüzlü bir görünüm oluşturur. Takip edilmezse ve müdahale gerçekleştirilmezse cilt parlaklığını ve canlılığını geri kazanmakta zorlanır. Doğal elmas kristallerinin yüze peeling gibi uygulanması ile ölü hücreler çıkarılır, hücre yenilenmesi daha hızlı bir şekilde gerçekleşir, cilt canlılığını geri kazanır, parlaklık ve tazelik yayar.

Elmasın Cilde Faydası Nereden Gelir ?

Doğal elmas kristallerinin yaşlanma karşıtı faydalarından ilk kez 60 yaş üzeri, olgun, donuk cilt tiplerinde denenmiş ve olumlu sonuçlar elde edilmiştir. Bu işlemlerde gerçek elmas kristalleri kullanılabildiği gibi farklı yöntemlerle elde edilen kristaller de kullanılabilmektedir. Elmasların temel faydası sonucu etki göstermesinden kaynaklanır. Yani elde edilen verilere göre cilde ek vitamin ve mineral gibi katkılar sağlamaz. Her alanda kullanılan pazarlama tekniklerinden biri de kozmetik sektöründe altın ve elmas gibi değerli madenlerin kullanılmasıdır. Bu maddelerin alternatifi olabilecek sağlıklı, ucuz ve doğal birçok ürün de bulunmaktadır.