Yangın Yalıtımı

Yangın Yalıtımı

Yangın Yalıtım Çeşitleri Nelerdir?

Yalıtım ya da izolasyon kelimesini açıklaması yapıların her türlü olumsuzluklardan korumak için yapılan çalışmaların her biridir. Yangın yalıtım uygulaması için

adresinden hizmet talep edebilirsiniz. Su yalıtımı ısı yalıtımı, ses yalıtım ve yangın yalıtım gibi farklı çeşitleri bulunur. Bunların bazıları binalarda zorunlu hale gelirken bazıları da sadece binaların konforuna ve kalitesini sağlamak için yapılmaktadır. Ama günümüzün yapılarını büyük bir bölümünde bütün yalıtım çeşitlerini yapıldığın görünmektedir. Yangın yalıtımı da binalarda ateşe ve alevi izole edilesini sağlayan uygulamalardır. Bu yalıtımın yapılması hem binanın hem de kişilerin güvenliği için önemli bir etken olmaktadır.

Yaygın Yalıtımı Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

Yangın yalıtımı çeşitleri üç sınıfa ayrılmaktadır. Bunlar yapı ve yalıtımı unsurları ile yapılan yangın yalıtım, elektronik donanımlar ile yapılan yaygın uy yalıtımı ve camlar ile yapılan yangın yalıtımı olarak isimlendirilmektedir. Her türlü ortam için yapılan yaygın yalıtım çeşidi de tabi ki yapı ve yalıtım unsurları ile yapılan yangın yalıtım türü olmaktadır. Yaygın yalıtımı her şeyden önce can güvenliği açısından önemli bir konu olmaktadır. Mutlak yapılarda olması gereken bir uygulamadır. Özellikle yangın riski bulunan endüstriyel yapılarda ve fabrikalarda mutlak yangın yalıtımı yapılması gerekmektedir. Belge ve evrak odalarında, yangın kaçış hatlarında sığınak ve depolar da yangın yalıtım olması gereken alanlar olmaktadır.