Hair Transplant Saç Ekimi

Hair Transplant Saç Ekimi

Saç Ekimi Ameliyatının Geldiği Son Nokta

Saç dökülmesi ne yazık ki her dönem duygusal ve psikolojik stres yaşatan durumlardandır. Şiddetli saç dökülmesinden muzdarip kişiler psikolojik strese maruz kalır. Erkeklerin % 60'ında ve kadınların% 50'sinde saç dökülmesi görülmektedir. Bu konuda erkekler hormonal değişikliklerden dolayı erkek tipi kellik nedeniyle kelleşme yaşamaktadır. İnternette satılan sahte ilaçlar ise çoğu hasta için umut ışığı olsa da tatmin edici saç çıkma çözümleri sunmamaktadır. kliniğimize gelerek en iyi saç ekimi çözüm yöntemlerinden yararlanabilirsiniz.

Saç Ekiminde 4 Aşama

Saç ekimi ameliyatı, bu tür saç dökülmesi ve kellik problemlerinin çözümünde uzun süreli ve güvenilir tedavi seçenekleri avantajı sunar. Saç ekimi ameliyatı, ince saç veya saçsız olabileceği alanları doldurmayı içerir. 1950'lerin başından beri saç ekimi uygulaması çalışmaları yapılmaktadır. Bu işlemlere ilk önce ABD- Japonya gibi ülkelerde başlanmıştır. Günden güne ilerleyen tıbbi prosedürlerle artık sakal, bıyık ve hatta kaş implantasyonu bile yapılabilmektedir. Saç ekimi terapileri konusunda onlarca yıllık deneyime sahip olan doktor seçeneklerimizden yararlanabilirsiniz.

1 - Muayene - Nakilden önce tıp uzmanı kel veya saçsız alanları, olası donör alanlarını inceler ve greft sayısını belirleyerek; saç tipi, alanı - büyüklüğü, saç kalınlığı - rengi – kalitesini gözlemler.
2 - Donör foliküler ekstraksiyonu; burada kıl folikülleri, foliküler ekstraktörlerle ekstraksiyon ve implantasyon formunda hazırlanır.
3 - Donör alıcı alanın hazırlanması - donör kıl foliküllerinin aşılanarak kel olan alan işleme hazırlanır.
4 - Donör foliküllerinin aşılanması veya implante edilmesi işleme konulur.