Kanada Dil Okulları

Kanada Dil Okulları

Günümüzde birçok genç ve öğrenci Kanada’da eğitim almak ve çalışmak için can atıyor, bunun sebebiyse ülkenin refah düzeyinin oldukça yüksek olması. Ayrıca başkenti Ottawa olan Kanada, öğrencilerin eğitim alması adına en güvenli ülkelerin başında geliyor.

Kanada Dil Okulu Hangi Şehirlerde Yer Alıyor?

Öğrencilerin Kanada'da dil eğitimi konusunda en çok tercih ettikleri şehirler; Vancover, Toronto, Montreal ve Victoria gibi kentlerdir. Kanada Parlamenter demokrasi sistemiyle yönetildiğinden her eyaletin kendine göre yasama yürütme organı bulunur. Bu yüzden diller de farklıdır.

Kanada ‘da Yer Alan Dil Okulları

Fransızca ve İngilizce konuşulabilen farklı Kanada eyaletlerinde ki etnik dil çeşitliliğiyse burada eğitim alan öğrencilere zengin alternatifler sunmaktadır. Örneğin bu okullar arasından; Kaplan International, St. Giles International, LSI, International House, KGIC, EC English, ILSC, Stafford House, Embassy English, English School of Canada gibilerini tercih edebilirsiniz.

Bu okullarda;

1 – genel

2 – yoğun

3 – süper yoğun

4- standart İngilizce gibi ders programları verilmektedir.

Kanada ‘da gerçekleşen genel ve yoğun İngilizce programlarıyla haftada 20 ila 38 ders aralığında ders görebilirsiniz. 4 -5 haftada bir periyodik olarak yapılan seviye tespit sınavlarıyla yeni seviyeniz belirlenmektedir. Ayrıca burada her Pazartesi günü yeni eğitim programı başlatılır. Standart İngilizce programına katıldığınızda ( 4 haftada 20 ders); dinleme, konuşma yazma becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Yoğun programda; dilbilgisi- sözcük bilgisine odaklanılmaktadır. (haftada 24 – 25 ders), Süper yoğun programda ise 30- 38 saatlik yoğun program uygulanmaktadır.